Kundeservice holder lukket for personlig henvendelse

Kundeservice holder pt. lukket for personlig henvendelse. I stedet kan kundeservice kontaktes på mail info@odsherredforsyning.dk eller på telefon 70 12 00 49 TelefontiderMandag til torsdag 8:30-14:00Fredag 8:30-12:00

Forsinkelse ift. planlagt tømningsuge

Vær opmærksom på at vores tømningsplan er vejledende. Du vil blive varslet cirka 7-14 dage før vi forventer at komme. Har du problemer med at trække ud, anbefaler vi, at du kontakter os hurtigst muligt.

Ventetid på henvendelser om fjernvarme

Vi oplever i øjeblikket en del skriftlige henvendelser om fjernvarme og har derfor længere svartid end normalt. Vi svarer, så hurtigt vi kan.

Direktør skifter job

Efter to et halvt år i stolen hos Odsherred Forsyning A/S, har direktør Ghita Hansen valgt at takke ja til nye udfordringer i biotek virksomheden Novozymes. 

Den 44-årige ingeniør fra Holbæk er headhuntet til en international lederstilling i Novozymes, og fratræder derfor sin stilling i Forsyningen med udgangen af december.

– Ghita har været en fantastisk ressource for Forsyningen, og vi er kede af, at sige farvel til hende. Udtaler bestyrelsesformand Vagn Ytte Larsen.

Ghita vil især blive husket for sin åbne og empatiske ledelsesstil, opfyldelsen af byrådets skrappe effektiviseringskrav på 5 % årligt, optimering af sikkerhed og arbejdsmiljø i Forsyningen, samt indgåelsen af en 6-årig partnering-aftale for sommerhuskloakering. Derudover har hun stået i spidsen for udvidelsen af forsyningsområdet i form af opkøb af varmeværkerne i Vig og Højby og sammenlægning med privat vandværk.

– Odsherred Forsyning er en spændende arbejdsplads med gode kollegaer. Jeg har været utroligt glad for jobbet, og for de mange kvaliteter Odsherred har at byde på, særligt de engagerede mennesker og den fantastiske natur, siger Ghita Hansen.

Forsyningens bestyrelse har udpeget et udvalg, der vil rekruttere en ny direktør hurtigst muligt. 

Scroll to Top